Bugun...Küre Dağları Batı Karadeniz Turu
Tarih: 15-08-2017 00:09:24 Güncelleme: 15-08-2017 00:31:24 + -


Küre Milli Parkı, Düzce Güzeldere Şelalesi, Yedigöller, Abant, Safranbolu, Amasra, Kastamonu, Sinop

facebook-paylas
Tarih: 15-08-2017 00:09

Küre Dağları Batı Karadeniz Turu

1.GÜN GÜZELDERE ŞELALESİ – ABANT – Bolu 
Tur Hareket Noktaları:
07.00 Sıhhiye Atatürk Lisesi önü
07.15 Armada karşısı Söğütözü Ulusoy Tesisleri 
07.30 Ümitköy Galeria önünden katılacak misafirlerimizle Gerede, Bolu, istikametinden Gölyaka istikametine devam edecektir. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Orman İçi Dinlenme Yeri” olarak tescil edilmiş olan Güzeldere Şelalesini de içinde bulunduran, Kayın, Gürgen, Köknar, Porsuk, Sarıçam, Karaçam, Kestane, Ihlamur, Akçaağaç gibi bir çok ağaç türüyle kaplı bu doğa harikası mekanda yöresel ürünlerden hazırlanmış keyifli bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından ağaçlarla kaplı bir yoldan sabah sporumuzu da yapmış olacağımız bu yürüyüşümüz Güzeldere şelalesinin görkemiyle taçlanacaktır .Türkiye’nin en yüksek şelalesi (130 mt) olarak bilinen şelale gezimiz sonrasından vereceğimiz serbest zamanımızda doğayla iç içe vakit geçirip hem bol bol oksijen alıp hem de bol bol fotoğraf çekme imkanı bulacağız. Serbest zamanımız sonrasında otobüsümüze binerek Gölyaka mevkiinde bulunan ve 2005 yılında Yaban Hayatı Geliştirme sahası olarak tescillenen Efteni gölü kıyısında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Efteni gölü içerisinde bulunan 175 kuş türünden, 123 adeti Dünya doğayı koruma birliğinin kırmızı listesinde yer almaktadır bu sebeple kuş gözlemciliğinde çok önemli bir yere sahiptir. Efteni gölündeki molamız sonrasında yönümüzü Bolu Dağına çeviriyoruz. Kaynaşlıdan eski Bolu dağı yoluna girdikten bir süre sonra dünyaca ünlü bir çok spor kulübünün hem antrenman hem de konaklama alanı olarak kullandığı 1300 mt rakıma sahip olan Topuk Yaylasına ulaşıyoruz. Topuk yaylası göleti etrafında yapacağımız yürüyüşümüzü gerçekleştirirken sahip olduğu orman dokusu içerisinde göl ile birleşen görsel güzelliğiyle Topuk Yaylası görenleri kendisine hayran bırakacaktır. Öğle yemeklerimizi de yedikten sonra serbest zamanımız sonrasında doğa ile iç içe geçirilen bir günün yaşatacağı keyfi Abant gölü ile taçlandırmak üzere Abant’a hareket ediyoruz. Türkiye’nin ilk Doğa Turizm Merezlerinden biri olan Abant gölü etrafında vereceğimiz sserbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilir dileyen misafirlerimiz fayton gezisi ile Abant Gölü etrafında tur yapabilir. Doğayla başbaşa geçen bu günün ardından konaklamamızı gerçekleştirmek üzere Bolu’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde

2.GÜN YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI – AMASRA 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hareketle yol üzerinde pikniklik malzeme alabileceğimiz bir noktada alışveriş yapıyoruz. Sonrasında Batı Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan ayrıca tabii yaşam alanı olan Yedigöller bölgesine hareket ediyoruz. Bolu merkezden içeriye giriş yaparak Doğa ile baş başa kalabileceğiniz her köşesi ayrı bir heyecan yaratacak Yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru) bir tane yapay göl görüyoruz. Yedi göllerin bol oksijenli havasıyla ciğerlerimizi doldurarak serbest yürüyüş sonrasında dilediğimiz noktada piknik yaparak öğle yemeğimizi yiyoruz. Pikniğin ardından tekrardan araçlarımıza dönerek Amasra’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

3.GÜN KEMERE KÖPRÜSÜ – ÇEKİCİLER ÇARŞISI – BAKACAK TEPESİ – AMASRA KALESİ – FATİH CAMİİ – KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI – HORMA KANYONU – DADAY
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Amasra şehir merkezine hareket ediyoruz. Amasra şehir merkezinde yapacağımız yürüyüşümüz sırasında ilk olarak Kemere Köprüsü’ne ulaşıyoruz. Kemere Köprüsü Amasra’nın kurulmuş olduğu ana kara olan Sormagir ve ada olan Zindan bölümünü birbirine bağlayan köprüdür. Burada fotoğraflarımızı çektikten sonra rehberimizin anlatımıyla Fatih camiini ve Amasra kalesini gezerek Çekiciler çarşısında serbest zamanımızı veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından öğle yemeklerimizi Amasra’nın meşhur balıkçılarından birinde alıp Küre Dağları Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Ulus – Eflani – Pınarbaşı güzergâhından ülkemizin en özel tabiat noktalarından birisi olan Horma Kanyonu’na ulaşıyoruz. Kanyon içi yürüyüşümüz sırasında akarsuların, derin vadilerin, kuş seslerinin ve yemyeşil bitki örtüsünün içerisinde kendinizi bir rüyada hissedeceksiniz. Türkiye’nin tek Pan Parks’ı kabul edilmiş . Avrupa’nın 13. Pan Parks’ı ilan edilmiş Küre Dağları Milli Parkı içerisinde yapacağımız kanyon yürüyüşü ve otobüsümüzle Daday güzergahına yapacağımız yolculuk sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Bu unutulmaz saatleri Konaklayacağımız İksir Hanım Konağı ile taçlandırıyoruz. İksir Hanım konağı birçok aktiviteyi siz değerli misafirlerimizin hizmetine sunmaktadır. At binme, ATV, Havuz ve daha bir çok aktiviteden faydalanabileceğimiz bir ortamda hiç ayrılmak istemeyeceğiniz bir coğrafya içerisinde geçireceğimiz süreç hafızalarınızdan silinmeyecek. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN SİNOP – TARİHİ CEZAEVİ – BOYABAT EZMESİ – KOTRA YAPIM ATÖLYELERİ – TEKNE TURU – ILGAZ DAĞI 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kuzey’in en Kuzeyi’ne Sinop’a doğru yola çıkıyoruz. Kastamonu’nun sarımsağı ile ünlü ilçesi Taşköprü’yü panaromik olarak görüyor, Hanönü ilçesinde vereceğimiz ihtiyaç molası sonrasında Ünlü Edebiyatçılarımızdan Ahmet Muhip Dranas’ın soyadını aldığı Dranas Geçidinden geçerek Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop özellikle dünyada çok az şehirin ismiyle anıla gelen Cezaeviyle hatırlanacaktır. Sinop tarihi cezaevi ile başlayacağımız gezimizde 2. Kısım , Sabahattin Ali Koğuşu , zindan, Disiplin hücreleri, temsili koğuş , teselli ağacı gibi unsurları göreceğiz. Mustafa Suphi , Sabahattin Ali , Kerim Korcan gibi önemli isimlerin bu cezaevinde kaldığını hatırladığımızda Cezaevinin tarihi ve tarihsel kişilikleri bir kez daha gün yüzüne çıkacaktır. Büyük İskender’e ‘’gölge etme başka ihsan istemem’’ diyen Filozof Knik Diyojen’in de memleketi olan Sinop’ta öğle yemeklerimizi yedikten sonra Sinop limanda serbest zamanımızda, Türkiye’de sadece Sinop’ta bulabileceğiniz ve damaklarınızda bayram etkisi yaratacak olan Boyabat ezmesini tadıp – alabilecek , el yapımı Kotra örnekleri görebileceksiniz. Serbest zamanımızın ardından Limanda bizi bekleyen teknelerden bir tanesine binerek Tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek tekne turumuzda Karadeniz’e açılmış ve Sinop kıyılarını denizden görmüş olacağız. Tekne turumuzun ardından Otobüsümüze binerek Kastamonu’ya dönüyor ve Konaklamak üzere Ilgaz Dağına çıkıyoruz. Ilgaz Dağının mis gibi havasında bir gece bizleri bekliyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN KASTAMONU – KADI NASRULLAH CAMİİ – HÜKÜMET KONAĞI MEYDANI – ŞERİFE BACI ANITI – MÜNİRE EL SANATLARI MEDRESESİ – SAFRANBOLU – TARİHİ ÇARŞI – LOKUM – ARASTA – KÖPRÜLÜ CAMİİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kastamonu şehir merkezine hareket ediyoruz. Kastamonu şehir merkezinde Türkiye’nin en güzel meydanları arasında gösterilen ve içerisinde Milli Mücadelede kadınlarımızın mücadelesinin sembolü haline gelmiş Şerife Bacı Anıtı’nı bulunduran Hükümet konağı meydanını gezip fotoğraf molamızı verdikten sonra bu tarihi şehirde bir başka durağımız yaşadığı dönem itibariyle halk arasında ‘’ Fenni ilimlerde İbn’i Sina , nüktedanlık konusunda da Nasreddin Hoca ‘’ olarak tanımlanan Kadı Nasrullah tarafından yaptırılmış Köprü , Camii ve Şadırvan’ı görüyoruz. Kadı Nasrullah Camii İstiklal Marımız’ın Mehmet Akif Ersoy tarafından ilk okunduğu camiidir. Böylesine önemli bir yeri gördükten hemen sonra Münire El Sanatları Medresesinde vereceğimiz serbest zamanda bölgeye ait yöresel basmalar, ahşap işçilikleri görebileceğiz, dileyenler de çaylarını yudumladıktan sonra otobüsümüze binerek Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu da tarihi bir konakta bölgeye özgü yöresel yemekler yedikten sonra Lokum alışverişlerimizi yapıyor ve Safranbolu hakkında slayt görseliyle bir sunum alıyoruz. Alışverişimizin ardından Safranbolu’nun tarih kokan sokaklarında gezmeye başlıyoruz, Arnavut kaldırımlı sokakları, 18. Ve 19. yüzyıldan kalma konakları, hala eski usul devam eden el sanatları, camileriyle Safranbolu sizleri kadim bir dünyanın içerisine dahil edecek. Çok ince detaylarla dolu olan Safranbolu’da rehberlerimizin yapacağı anlatımla gezimizi tamamlayarak Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Bir Başka JOLLYTUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
>Otellerde 4 gece yarım pansiyon konaklama
>Lüks otobüslerle ulaşım
>Eldeberan Tur otobüs içi ikramları
>Tüm çevre gezileri
>Rehberlik hizmetleri
>Eldeberan Tur Güvencesi
>Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
>Otelimizde açık büfe 4 sabah kahvaltısı
>Otelimizde açık büfe veya set menü 4 akşam yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
>Otelde yapılan özel harcamalar
>Tüm yemeklerde alınan içecekler
>Öğle yemekleri

 

GEREKENLER: 
>Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz ) 
>Dudak Koruyucu
>Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek...) 
>El FeneriÖNEMLİ:

Turumuz 4 gece 5 gün olup, otel konaklaması 4 gece 5 gündür. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. 
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda EldeberanTur misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.  Her türlü görüş ve önerileriniz için 0 850 8851228 Numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 
Bu haber 674 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kültür Turları Haberleri

TAKİP EDİLEN TURLAR
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN TURLAR
  • TURLAR
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
  • Bolu il turizm tanıtım
    Bolu il turizm tanıtım
  1. Bolu il turizm tanıtım
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI