Bugun...KURBAN BAYRAMI KAŞ, KALKAN, FETHİYE, LİKYA KENTLERİ, ÖLÜDENİZ TURU
Tarih: 13-08-2017 19:04:30 Güncelleme: 13-08-2017 19:11:30 + -


6 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA, 3 GÜN YEMEKLİ TEKNE GEZİSİ

facebook-paylas
Tarih: 13-08-2017 19:04

KURBAN BAYRAMI KAŞ, KALKAN, FETHİYE, LİKYA KENTLERİ, ÖLÜDENİZ TURU


İki Kişilik Odada Kişi Başı   1315,00 TL -
Tek Kişilik Oda   1615,00 TL -
Odada 3. Kişi   1255,00 TL -
Çocuk (7-12)   1020,00 TL -
Bebek (0-6)   300,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.

 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ

TUR PROGRAMI


Kaş, Kaş Anfi Tiyatro, Ölüdeniz, Belcekız, Kayaköy, Mavi Mağara , Kelebekler Vadisi, Akvaryum Koyu , St.Nicholas Adası, Deve Plajı, Dalyan, Göcek, Xanthos, Patara Antik Kenti, Kalkan, Kaputaş Plajı, Fethiye Yat Limanı, 12 Adalar, Kayaköy, Saklıkent Kanyonu, Tlos, Yakapark.
En güzel 10 Mavi Bayraklı plajın üçünde denize girme olanağı (Ölüdeniz Kumburnu Plajı, Patara Plajı, Kalkan Halk Plajı)
1.GÜN: ANKARA, FETHİYE
Akşam saat 23.30 da ELDEBERAN  TUR önünde buluşma ve hareket.


2.GÜN: ÖLÜDENİZ, FETHİYE


Sabah saatlerinde Fethiye'ye varış. Otelde kahvaltı sonrası isteyen misafirlerimiz otelin yüzme havuzundan faydalanabilirler. (Odalarımıza otelin müsaitlik durumuna göre en geç saat 14:00'e kadar giriş yapabileceğiz). Öğleden sonra ismini bir efsaneden alan Ölüdeniz'e (Fethiye-Ölüdeniz arası yaklaşık 12 km'dir) hareket ve yüzme molası. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye Ovacık'taki otelimizde.


3.GÜN: ÖLÜDENİZ, KELEBEKLER VADİSİ, AKVARYUM KOYU, MAVİ MAĞARA, ST.NICOLAS ADASI, DEVE PLAJI, SOĞUKSU


Kahvaltı sonrası Ölüdeniz'e ismini veren; uzun kumsalı, kıyıya kadar uzanan çam ağaçları ve sürekli değişen mavisiyle dünyada hayranlık uyandıran lagüne gidiyoruz. Ölüdeniz'den çıkacağımız tekne ile,  Mavi Mağara , Kelebekler Vadisi, (Kelebekler vadisi sit alanı olduğundan iskele yoktur) Akvaryum Koyu , St.Nicholas Adası, Deve Plajı ve Soğuksu'dan oluşan yüzme molaları ile Akdeniz'in muhteşem kristal renkli sularında yüzerek, teknede yemeğimizi yiyoruz. Tekne gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası durmak yok, Fethiye Limanı ve çarşılarını keşfetmeye çıkıyoruz.
Hava koşulları, teknenin Kelebekler Vadisi'ne yanaşmasına uygun değilse rota değişikliği yapılabilir. 


4.GÜN: DALYAN, İZTUZU PLAJI, FETHİYE


Kahvaltı sonrası Dalyan'a hareket. Dalyan'da çıkacağımız yemekli tekne turunda , Rıza Çavuş Çamur Banyosu, Kanalları, Köyceğiz Gölü'nü görecek ve Dalyan Caretta caretta deniz kaplumbağaları ile meşhur İztuzu Plajı'nda yüzme molası veriyoruz. Tekne gezisi ve yüzme molasının ardından Göcek Yat Limanı'na giderek Türkiye'nin en güzel marinasını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye Ovacık'taki otelimizde.


5.GÜN: PATARA ANTİK KENTİ, KAŞ, KALKAN, FETHİYE


Kahvaltı sonrası daha çok gezmek ve öğrenmek için erkenden yola çıkıyoruz. Patara Antik Kenti’nin gezilmesi ve yüzme molası ardından Kaş'a gidiyoruz. Kaş'ta vereceğimiz öğle yemeği molası öncesi, Anfi Tiyatro ve Likya Lahiti’ni görüyoruz. Öğleden sonra Kalkan'a hareket. Kalkan'da iç içe geçmiş şirin evleri ve dar sokaklarıyla ilçeye özgü mimari dokusu arasından yat limanına yürüyerek indikten sonra halk plajında yüzme molası veriyoruz. Daha sonra Kaputaş Plajı'nda, fotoğraf severlere panoramik fotoğraf çekme imkanı ile dönüş yolculuğumuzu daha da keyifli hale getiriyoruz. Gördüğümüz güzelliklerin dinginliği ve mutlu yorgunluğuyla günü noktalıyoruz. 
Akşam yemeği ve konaklama Fethiye Ovacık'taki otelimizde.


6.GÜN: GÖCEK KÖRFEZİ, 12 ADALAR, FETHİYE


Kahvaltı sonrası Fethiye Limanı’ndan başlayacak tekne turu ile Göcek Körfezi'nde bulunan 12 Adalar ve çevresini geziyor, turkuaz renkli koylarda doyasıya yüzüyoruz. Akşam tekne turu sonrası Fethiye Yat Limanı'nı geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye Ovacık'taki otelimizde.


7.GÜN: XANTHOS, SAKLIKENT, TLOS, YAKAPARK, FETHİYE


Kahvaltı sonrası Unesco Dünya Kültür Miras Listesi'nde yeralan Likya'nın başkenti Xanthos Antik Kenti'ne hareket. Antik kent gezimizin ardından kendimizi serin sulara bırakmaya gidiyoruz. Gizli cennet Saklıkent'te kanyon içerisinde akan nehirde yürüyüş yapıyoruz. Antik Likya kentlerinden biri olan Tlos ve Yakapark'ta bulunan alabalık çiftliği gezisi sonrası otele dönüş ve havuz keyfi. Dileyenleri Belcekız Plajı'na götüreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye Ovacık'taki otelimizde.


8.GÜN: KAYAKÖY, ANKARA


Kahvaltı sonrası Kaya Çukuru Yarımadası'ndaki eski adı “Levissi” olan, hüzünlü öyküsüyle geride derin izler bırakan Kayaköy’ü ziyaret edeceğiz. Kayaköy, mimari yapısıyla, dar sokaklarıyla, kiliseleriyle görenleri tarihi bir yolcuuğa çıkarmaktadır. Bir zamanlar Türklerle Rumların birlikte yaşadığı Kayaköy, Fethiye-Ölüdeniz arasında 65 metre yükseklikte bir tepenin yamacına ve onun önündeki "Kaya Çukuru" denen ovaya yayılmış bir yerleşim yeridir. Araştırmalar Kayaköy'ün antik Karmillassos Kenti üzerine kurulduğunu gösteriyor. Kayaköy,  bölgede yaşayan Rumlar tarafından Likya uygarlığının kalıntıları üzerine kurulmuştur. Bir dönem 6500 kişinin yaşadığı köy, kiliseleri, eczane, hastane, okul, postanesi ve zanaat atölyeleri ile yörenin en büyük sosyal ve ticaret merkezi konumuna gelmiştir. Aynı zamanda basımevi bulunan köyde yörenin tek gazetesi çıkarılmaya başlanmıştır.
1922 yılında Türkiye ve Yunanistan hükümetleri arasında yapılan "değişim anlaşması" gereğince, Kayaköy'de yaşayan Rumlar ile Batı Trakya'da yaşayan Türkler karşılıklı olarak göç ettirilmiş. Yöreye gelen Türkler, çevre ve yaşam koşullarına uyum sağlayamadıkları için yamaçta bulunan evlere değil de Kayaköy'ün önündeki düzlüğe ya da başka kentlere yerleşmeyi tercih etmiştir.. Kentin aşağı mahallesindeki "Panayia Pirgietissa" kilisesi ile, yukarı mahalledeki "Taksiyarhis" kilisesi önemli mimari örnekler olarak halen ayaktadır. Gezimizin ardından dönüş yolculuğu. Akşam 22.30 sularında Ankara'ya varış.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Eldeberan Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 53 TL dir
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 50 TL, 

 

Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
OTOBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama (6), kahvaltı (7), akşam yemeği (6),yemekli tekne gezisi (3), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Son gün akşam yemeği, üçüncü, dördüncü ve altıncı gün hariç tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, mayo, havlu, terlik, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, şapka, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ: 

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 
Bu haber 584 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kurban Bayramı Turları Haberleri

TAKİP EDİLEN TURLAR
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN TURLAR
  • TURLAR
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
  • Bolu il turizm tanıtım
    Bolu il turizm tanıtım
  1. Bolu il turizm tanıtım
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI